Bir sorunuz mu var? +90332 247 2020 info@cobanogluelektrik.com
ÇOBANOĞLU ÇÖZÜM ORTAKLARI
Markalar
ÇOBANOĞLU ELEKTRİK Markalar
Şu anda çeşitli firmaların bölge bayiliklerini yapmaktayız.Bayiliklerini yapmış olduğumuz markalarlada tüm TÜRKİYE’de ismimizin özdeşleştirilmesinin gururunu yaşamaktayız.
Şirketimiz, yarım asra yakın sektörde olmasının verdiği tecrübe, müşteri memnuniyetleri ve birlikte oluşan beklentileri göz önünde bulundurarak, 2004 yılında AKLIGHT markasını sektöre kazandırmıştır.

Bünyesinde bulundurduğu uluslararası markaların, teknoloji ve kalite standartlarının, hizmet anlayışında önemli bir yer aldığı şirketimiz, ürettiği ve ithal ettiği markalarda da, yenilikçi teknoloji ve kalite standartlarını ön planda tutmaktadır.

CE (EMC ve LVD) ve ROSH Kalite standartı belgelerine haiz olan AKLIGHT, kalitesi, teknolojik alt yapısı, ürün çeşitliliği, stok devamlılığı ve ALKANLAR Şirketler Grubu güvence ve garantisi ile sektöründe markasal değeri ve güvenilirliği yüksek olan markadır.

Kompakt floresan, halojen, deşarjlı ve LED ampullerin yanısıra, downlight, projektör, spot armatürler ve kontrol üniteleri gibi aydınlatma ürünlerini kalite ve dekoratif tasarımları ile sunmaktadır.

AKLIGHT, bu vizyonla 10 yıldır aydınlatma sektöründe, gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı müşterilerine, çözüm ortağı olmaktadır.
2007 yılında grubumuzun ARGE çalışmaları ve yurt genelindeki müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kuruluşu gerçekleştirilmiştir.

Firmamız alçak gerilim, orta gerilim, yüksek gerilim ve tesisat kabloları üretimi ile başladığı faaliyetlerini bugün zayıf akım kabloları, ALKAN Grup Priz ve ALKAN Elektrik Malzemeleri üretimi ile devam ettirmektedir.

Kuruluşundan bu yana kalite ve güvenirliği ön planda tutarak vizyonunu genişleten firmamız, yurt genelinde 5000’e yakın müşterisinin yanı sıra yurt dışında 52’i aşkın ülkeye de ihracat yapmaktadır.

AR-GE çalışmalarına her zaman büyük önem vererek, Bu konuda yapmış olduğu çalışmalar ile de birçok ürünü piyasa sunmuştur. Kalite iyileştirilmesi, tanıtım, uygun satış rakamlarının sunulması, pazarlama ağının artırılması vb. gibi markalaşma çalışmaları yapılmış ve TSE, CE, ISO gibi birçok kalite standardına uygunluk belgelerini alarak, sektörde önemli birer yer tutması sağlanmıştır.

6000m2 kapalı fabrika alanı 50’i aşkın alanında uzmanlaşmış teknik personeli, 30’u aşkın pazarlama/satış elemanı ve geniş ürün çeşitliliği ile müşterilerine hizmet sunmaktadır.
1980 yılında kurulan ENTES, güç kalitesi ve enerji, ölçme, kompanzasyon, uzaktan izleme, koruma-kontrol alanlarında, 350 çalışanı ve güçlü AR-GE’si ile sektörün öncü firmalarından biridir. İstanbul’daki 11.500m ‘lik modern tesisinde yeni nesil üretim teknikleri ile ürettiği cihaz ve yazılımları kullanıcıların hizmetine sunmaktadır.

Müşteri odaklı yaklaşımıyla ilişkilerinde sürekliliği gözeten ENTES, 8 bölge müdürlüğü ve geniş bayi ağı ile tüm Türkiye’deki kullanıcılara satış ve satış sonrası hizmetleri sağlamaktadır. Hollanda ve Yunanistan temsilcilikleri ve 50’ye yakın ülkedeki distribütörleri aracılığıyla son kullanıcılara ulaşmaktadır.

ENTES, elektrik enerjisinin tüketim ve kalitesinin izlenerek kayıt altına alınması hizmetlerini tek elden sağlamaktadır. Elde edilen veriler ışığında endüstriyel tesisler ve ticari binaların verimlilik potansiyelleri hesaplanabilmekte ve enerji maliyetlerinde belirgin iyileştirmeler gerçekleştirilmektedir.
Federal Elektrik 1992 Yılında Adapazarı’nda kuruldu. Kısa sürede büyüyerek dünyanın önde gelen Alçak Gerilim şalt Cihazları üreticileri arasında yerini aldı. 25. 000 m2 si kapalı alan olmak üzere toplam 40. 000 m2 üzerinde yüzde yüz yerli sermaye ile kuruldu. 3250 çeşit ürün üretilmektedir. AG şalt malzemeleri ürün yelpazesinin %95’ ini üretir durumda olan Federal Elektrik, %5’ lik bölüm ile ilgili olarak AR-Ge çalışmalarına devam etmektedir. Kurumsallaşmadan teknolojiye kadar, her alandaki gelişimi takip etmesi ve uygulaması nedeniyle, ödülünü de pazarda 1. ve 2. sıralara yerleşerek almıştır. Federal Elektrik, alçak gerilimde bu pazardan pay alan ve 1.,2. sıralara yerleşen tek Türk firmasıdır.

Firma bünyesinde; Mekanik Ar- Ge, Elektronik Ar-Ge ve Elektrik Ar- Ge çalışmaları, üç ayrı birimde, birbirleri ile koordineli olarak yürütülmektedir. Dünyanın en gelişmiş bilgisayar sistemleri ve CAD-CAM yazılımlarından olan Silicon Graphics ve Uni Graphics’in kullanıldığı Ar-Ge bölümünde üstün kaliteli ürünler konularında uzman ve deneyimli mühendisler ve tasarımcılar tarafından bugünün ve yarının ihtiyaçlarına, geleceğin teknolojisiyle yanıt verecek şekilde tasarlanmakta ve üretime hazırlanmaktadır.
Dünyada elektrik ve aydınlatma sektörünün lider markalarından olan GE, uçak motorları, medikal ürünler, rüzgâr tribünleri ve elektrik – aydınlatma çözümleri ile Enerji, sağlık, ev ve yaşam, ulaşım ve finans alanlarında üretim yaparak hizmet vermektedir.
1974 yılında enerji kabloları üretmek üzere kurulan firma, çok hızlı bir gelişme kaydederek geçen zaman içerisinde bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo, Data ve LAN kablosu, enerji kablosu, yüksek gerilim enerji kablosu, alüminyum iletken, elektrolitik bakır tel, emaye bobin teli ve PVC granül üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştirerek kablo ve tel sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.

“Güven Veren Teknoloji” sloganı ile hareket eden HES KABLO, 40 yıllık tecrübesi ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile HES markasını uluslararası saygın bir marka haline getirmiştir.
LEDRAM LIGHTING® her yönü ile sorumlu bir markadır.

30 Yılı aşan elektronik sanayi tecrübemizle muhtelif LED Aydınlatma pazarında Türkiye’nin lider üreticileri arasındadır.
LEDRAM LIGHTING®, Endüstriyel, Sanayi veMimari uygulamalar için LED aydınlatma ürünleri konusunda uzmanlaşmış kadrosu ve ürün geliştirme programı (UGP) yardımı ile son teknolojiyi ürünlere hızla uygulamaktadır.

LEDRAM LIGHTING®, özel olarak geliştirilen tasarımlarına uluslararası teknik ve kalite standartlarını uygulayarak Türkiye`deüretimini gerçekleştirmektedir. LEDRAM LIGHTING®, Aydınlatma yelpazesindeki ürünlerin tamamı, gelişmiş ısı yönetimi, teknik yapısı, koruma ve izolasyon sınıfları ve diğer birçok yenilikçi özelliklerle birbirine entegre bir tasarıma sahiptir. Tüm ürünler,montaj ve üretim sürecinde proseslere ayrılmadan önce sıkı bir kontrolden geçirilmektedir.

LEDRAM LIGHTING® geçmişi, deneyimi, mühendislik altyapısı sayesinde, üretim süresince rakiplerinin arasında öne çıkarak, piyasada bulunan en yüksek kaliteli LED Aydınlatma yelpazesine sahiptir. Mühendisliğimizin sonucunda, ürünlerimizdeki tasarım ve içeriğindeki seçkin malzeme sebebi ile diğer aydınlatma ürünlerinden üstün farkları ve teknolojik avantajları bulunmaktadır. Geliştirdiğimiz patentli ac-direct® sistemi sayesinde rakiplerine göre, ürünlerin daha verimli performansı elde edilmiştir. Bunun dışında tüm ürünlerimizde, her bileşen dikkatle en güvenilir performansın sağlamasi için tasarlandı.

Sadece en yüksek kaliteli bileşenler kullanılarak ve TÜRKİYE’de tasarlanarak üretilen yüksek güçlü LED ürünlerimiz, güvenilirlik ve performans bakımından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca dış ortamlar ve Endüstriyel uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. Her bakımdan 4 mevsim ve ağır hava şartları göz önünde bulundurularak üretimi gerçekleştirilmektedir. Kıtalar arası deniz ve hava ulaşımda kalitesi sebebi ile ön plana çıkmaktadır.

LEDRAM LIGHTING® ENDÜSTRİ Şirketi, %100 öz sermayeli bir Türk Elektronik Sanayi üreticisidir.

LEDRAM LIGHTING® ALKANLAR ELEKTRİK A.Ş. ® Şirketinin tescilli markasıdır.
100 yıldan fazla zamandır dünyada ve Türkiye’de faaliyet gösteren OSRAM`ın klasik aydınlatma işinden doğan LEDVANCE, geleneksel genel aydınlatmayı ileriye dönük modern aydınlatma teknolojisi ile birleştirmektedir.

Temmuz 2016`dan itibaren ayrı bir tüzel kişilik olarak faaliyet gösteren LEDVANCE, akıllı ve etkileşimli aydınlatma çözümleri (Akıllı Ev) ile yenilikçi aydınlatma ürünlerinde dünya lideridir. Şirket, genel aydınlatmayı modern, çığır açıcı aydınlatma teknolojileriyle birleştirmektedir.

LEDVANCE güvenilir, uzun süreli müşteri ilişkileri ile tüm dünyada mükemmel kapsam ve pazar erişimi sunan güçlü bir dağıtım ağı üzerine inşa edilmiştir. Genel aydınlatma piyasası, yükselişteki teknolojiler ve değişen ihtiyaçlar konusundaki derin anlayışını ve bilgisini temel alarak hem doğrudan hem de dolaylı müşterilerin özel ve kişisel taleplerini desteklemektedir.

LEDVANCE 120`den fazla ülkede, 9000 çalışanıyla faaliyet göstermektedir.
Merkezi Fransa’da bulunan Legrand, bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzmandır. 180 ülkeyi kapsayan ticari faaliyetleri, 31 binden fazla çalışanı ve 178 binin üzerinde farklı ürün referansına sahip Legrand Grup’un konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için komple sistem çözümleri bulunmaktadır.

Konutlar, ticari ve endüstriyel yapılar için trafo, şalt ürünleri, dağıtım panoları, kablo taşıma sistemlerinden, anahtar priz, ev otomasyon sistemleri, acil durum aydınlatma ürünleri, yapısal kablolama, hemşire çağrı sistemleri ve aydınlatma kontrol sistemlerine kadar uçtan uca komple sistemler sunmaktadır.
Şirketimiz, 1987 yılında Elek. Müh. İbrahim Vacit Mavili tarafından “ Yangın ve Gaz Algılama Sistemleri” üretmek amacıyla İstanbul’da kuruldu. Bugün, ülkemiz toprakları içerisinde 7 Bölge Müdürlüğümüz ve Moskova’da bulunan temsilciliğimiz ile sektör hizmetimizde 30 yılı geride bırakmış durumdayız.

Tecrübelerimiz sonucu kendi üretimimiz olan Maxlogic & Mavigard marka ürünlerimizi yalnızca Türkiye’de değil 60 farklı ülkede de kullanıma sunuyoruz. Ürünlerimizin LPCB gibi uluslararası akredite kuruluşlarca verilmiş sertifikaları bulunuyor.

Avrupa standartlarına uygun yerli üretim ürünlerimizin yanı sıra satış öncesi ve satış sonrası müşteriye sunduğumuz destek ile de müşterilerimizin memnuniyetine büyük önem veriyoruz. Konusunda uzman mühendis, tekniker, teknisyen ve üretim elemanlarından oluşan yaklaşık 250 kişinin emeğiyle, can ve mal güvenliğini sağlamada “Güven Üretmeye” devam ediyoruz.
1990 yılına kadar çeşitli firmalar OSRAM ürünlerini Türkiye’ye ithal etmekteydi. 1990 yılında OSRAM AMPUL TİCARET A.Ş.’yi kurarak Türkiye’de kendi şirketi ile faaliyet göstermeye başlayan OSRAM satışlarını üç ana grup üzerinden yürütmektedir:

Enerji tasarruflu kompakt floresan lambalarla ilgili olarak Türkiye’de enerji tasarrufu bilincini başlatan ilk firma olan OSRAM Türkiye, OSRAM’ın tüm dünyada ilke olarak benimsediği “kurumsal vatandaşlık” konusunda da başarılı faaliyetler yürütmektedir.

Türkiye genelinde Sultanahmet Camii, Kız Kulesi, İş Bankası Merkez Binası, Sabancı Üniversitesi gibi gerek tarihi gerek modern pek çok yapının iç ve dış aydınlatmasına ışık tutan OSRAM Türkiye; OSRAM’ın ürettiği yenilikçi aydınlatma teknolojilerini eş zamanlı olarak ülkemizde de sunarak, pek çok projenin çağdaş ve modern aydınlatma çözümleri ile ışıklandırılmasını sağlamaktadır.
Hedef müşteri kitlesine uygun modelleri nihai müşteri beklentilerini de analiz yaparak optimum şekilde üretime hazırlamak

Müşterilerden gelen istek, beklenti ve talepleri en kısa sürede üretilen ve üretilecek olan modellere yansıtarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak,

Güvenliği sürekli ön planda tutacak çözümlerden taviz vermeden yalın tasarımlar yapmak,

Bu hedefler doğrultusunda yeni ürün çalışmalarını, fikir aşamasından seri üretim aşamasına kadar üç boyutlu tasarımları, analiz çalışmaları, prototip çalışmaları deneyimli ARGE ekibimiz tarafından gerçekleştirilmelidir.
Hazırlanan modellerin performans ve ömür testleri, elektriksel ve fonksiyonel testleri ulusal ve uluslararası standartlara uygun AR-GE laboratuvarımız tarafından yapılmaktadır
Philips ismiyle Eindhoven, Hollanda’da kurulan şirket, profesyonel ve tüketiciye yönelik pazarlara sunduğu hizmetleriyle 127 yılı aşkın süredir aydınlatma sektörüne liderlik etmektedir. 2016 yılında Philips’ten ayrılarak Euronext Amsterdam Borsası’nda kote olan ayrı bir şirket haline geldi. Mart 2018’de gösterge AEX endeksine dahil edildi.

70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren ve 32.000 çalışanı olan Signify, 2017 yılında 7 milyar Euro değerinde satış yaptı ve Araştırma ve Geliştirmeye 354 milyon Euro değerinde yatırım gerçekleştirdi.
Endüstrinin gelişmesine yol açan, elektronik ve elektrik mühendisliği alanındaki yeni buluşlar ve uygulamalar Siemens’i bir dünya lideri yapmıştır. 1847’de kuruluşundan bugüne Siemens yenilikçilikle geleceği şekillendirmiştir.

Siemens, 160 yıldan uzun bir süredir teknolojik mükemmelik, inovasyon, kalite, güvenilirlik ve uluslararası faaliyet gösterme özellikleriyle bilinmektedir.

Çevre teknolojilerde dünyanın en büyük üreticisi olan şirket toplam gelirlerinin 28 milyar euroluk bölümünü –toplamın üçte birinden fazlasını– yeşil ürün ve çözümlerden elde etmektedir.

30 Eylül 2010’da sona eren 2010 yılında şirketin toplam satış gelirleri 76 milyar euroya, net kârı ise 4,1 milyar euroya ulaşmıştır.

Eylül 2010 sonu itibariyle Siemens’in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı 405,000 civarındadır. Dünya üzerinde kurulmuş olan insan ve bilgi ağı ile Siemens toplumun gelişimine büyük katkılar sağlamıştır.

Siemens elektronik ve elektrik mühendisliği alanlarında Türkiye’de güvenilir bir iş ortağı olduğunu, geliştirdiği yerel kadrosu ile göstermektedir. Türkiye’de ve dünyada sürekli gelişen bilgi birikimini, küresel olarak elinde bulundurduğu ve sürekli geliştirdiği teknolojileri, güçlü kadrosu ile müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Siemens AG’nin Türkiye Genel Temsilcisi olan Siemens San. ve Tic. A.Ş. ve diğer Siemens şirketleri, geniş organizasyon ağları ve mühendislik, üretim servis kabiliyetleri ile Türkiye’de müşterilerini başarılı kılacak ve memnun edecek çözümler sunmayı kendine vizyon edinmiş bir gurup olarak hizmetinizdedir.

Endüstri, Enerji, Sağlık ile Şehirler ve Altyapı alanlarında etkinlik göstermektedir. Bu alanlardaki elektroteknik ve elektronik konularında yeni buluşlar ve uygulamalar Siemens’i dünya lideri yapmıştır.
Siteco aydınlatma teknolojisinde uzun yıllardır lider şirketler arasında yer alan bir konumdadır. Bugün Siteco marka hizmet anlayışı ve teknolojik fikirleri birleştirerek sektöre sunmaktadır..

Şirket Traunreut, Almanya’da bulunan Siemens-Electrogeräte GmbH ev aletleri ve aydınlatma sektörü olarak 1949 yılında kurulmuştur. Siemens’in spin-off ve 1997 yılında Siteco’nun kuruluşundan bu yana, şirket, teknik iç ve dış aydınlatma önde gelen üreticileri ve sağlayıcılarından biri haline gelmiştir. Bugün dünya çapında 1.100 çalışanı istihdam etmektedir. Siteco’nun 1 Temmuz 2011 yılından bu yana OSRAM’ ın bir parçası olmuştur. OSRAM kurumsal sunum

Havaalanları, stadyumlar, yollar ve plazalar – her türlü açık hava gereksinimi için aydınlatma çözümleri sunmaktadır. Iç aydınlatma ile, Siteco ofis ve endüstriyel binalar gibi kamu binaları, alışveriş merkezleri ve diğer pek çok aydınlatma için tasarım odaklı ve yenilikçi ürünler sunmaktadır.

Feilo Sylvania, 2016 yılında, Çin’in en güçlü aydınlatma ürünleri üreticisi Shanghai Feilo Acoustics Co., Ltd’nin aydınlatma ürünleri alanında 100 yılı aşkın bir deneyime sahip Sylvania’yı satın alması ile kurulmuştur. Şirket, profesyonel ve mimari aydınlatma çözümleri alanında liderliği üstlenmektedir. Aydınlatma alanında köklü bir geçmiş üzerine kurulu olan Feilo Sylvania, uluslararası çapta öncü ürün ve sistemler sunmaktadır ve en iyi ürün, hizmet ve danışmanlığı sunma misyonuyla çalışmalarını yürütmektedir. Şirket bünyesinde üç farklı iş birimini temsil eden Concord, Lumiance ve Sylvania; dünya çapında yüksek kalite ve enerji verimliliği sunan ürünleriyle aydınlatma ihtiyaçlarına özel çözümler yaratmaktadır.

Feilo Sylvania’nın %80 hisselerine sahip olan Shanghai Feilo Acoustics Co., Ltd, 1984 yılında, Çin’in ilk anonim şirketi olarak kurulmuştur. 2014 yılında şirket yapısında değişikliğe giden Feilo; Shanghai Yaming Lighting Co Ltd, Beijing Shen’an Group ve Shanghai Sunlight Enterprise Co Ltd.’den oluşmak üzere bir ortak girişim şirketine dönüşmüştür. Sylvania’nın satın alınmasıyla birlikte Feilo, dünya çapında üretim merkezleri, lojistik üsleri ve Ar-Ge teknoloji merkezlerine sahip olmuş ve 48 ülkeyi kapsayan bir pazar erişimi kazanmıştır.

Feilo Sylvania’nın Avrupa’da güçlü bir üretim deneyimi bulunmaktadır. Şirket markaları olan Concord, Lumiance ve Sylvania, 100 yılı aşkın süredir Belçika, Almanya, Fransa ve İngiltere’de aydınlatma ürünleri üretmektedir. Mükemmellik odaklı bu deneyim doğrultusunda Feilo Sylvania, yenilikçi tasarım ve gelişimi hedeflemektedir. Bu sayede sürekli değişen pazar dinamiklerine uygun ürün ve çözümler geliştirmektedir.
Ürün gamı içerisinde elektrik anahtarları ve prizleri, grup prizler, sigorta kutuları, aksesuarlar, alçak gerilim şalt ürünleri, elektronik elektrik sayaçları, OSOS ( Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri) , sayaç otomasyon çözümleri ve Thea IQ Bina Otomasyon Sistemleri yer almaktadır.

VİKO, Türkiye pazarında liderliğini korurken, üretiminin yüzde 45’ini 72 ülkeye yaptığı ihracaat ile gerçekleştirerek, Türkiye’yi dünya pazarlarında başarıyla temsil etmektedir.

Yıllık 100 milyon adet anahtar ve priz üretim kapasitesi bulunan VİKO, müşteri beklentilerini öngören çözümler üretmek ve çok sayıda yenilikçi ürünü piyasaya sunmak için; ARGE, inovasyon, tasarım ve yeni yatırım çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Sektöründe Turquality kapsamına alınan ilk kuruluş olup, tanınmış marka statüsüne sahiptir.

Ürün kalitesi, müşteri beklentilerine verdiği değer ve sektörde hep ilki yapma heyecanı ile projeler geliştiren VİKO, TÜSİAD KalDer Ulusal Kalite Ödülü başta olmak üzere hem ulusal hem de uluslararası alanda pek çok ödülün de sahibidir.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), dijital endüstriler için kapsamlı sunumları olan öncü bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geleneği ile ABB, dünya çapında öncü ve müşteri odaklı dört iş koluyla bugün dijital endüstrilerin lideridir: Bunlar, ABB AbilityTM dijital platformuyla desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri ile Robotik ve İmalat Otomasyonu işletmeleridir. ABB yaklaşık 147,000 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. www.abb.com
cheap air jordans|pompy wtryskowe|cheap huarache shoes| bombas inyeccion|cheap jordans|cheap air max| cheap sneakers|wholesale jordans|cheap china jordans|cheap wholesale jordans|cheap jordans|wholesale jewelry china